716901-2026 - Resultat
Sverige – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster – Transport och behandling av material från Hylte ÅVC
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Transport och behandling av material från Hylte ÅVC
Beskrivning: Upphandlande myndighet inbjuder till anbudsgivning gällande transport och omhändertagande av material från Borabo återvinningscentral i Hylte kommun, samt tillhandahållande av containrar, insamlings- och transportbehållare.
Intern identifierare: 2025 SBN0086
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90514000 Återvinning av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000