Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kit och reagens till analyser med instrument från Illumina
Referensnummer: V 2022/811
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33696000 Reagens och kontrastmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Kit och reagens till analyser med instrument från Illumina.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning, 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen