2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulttjänster till Lidköping Energi AB
Beskrivning: Lidköping Energi AB upphandlar ramavtal för Tekniska konsulttjänster
Intern identifierare: 2024/47
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45210000 Byggnadsanläggning, 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten, 71300000 Ingenjörstjänster, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72240000 Systemanalys och programmering, 72243000 Programmeringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000