7172-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Trafikskoletjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildning körkortsklass C1 och D
Referensnummer: RS 2019-0354
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80411000 Trafikskoletjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av körkortsklass C1 och D för ambulanspersonalen inom Ambulanssjukvården i Storstockholm AB (AISAB).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80411100 Tjänster för körkortsprov, 80411200 Körlektioner, 80500000 Utbildningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen