717292-2023 - ResultatSverige-Vetlanda: Grus, sand, krossad sten och ballast
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bergkross, makadam och sand
Referensnummer: UH-2023-108
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
II.1.4.
Kort beskrivning
Vetlanda kommun, Tekniska kontoret inbjuder till anbudsinlämning avseende bergkross, makadam och sand.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast, 14212000 Granulat, stenflis, stenpulver, bokad sten, grus, krossad sten, stenblandningar, sandblandningar och övrig ballast, 14212110 Grus, 14212200 Stenmaterial, 14213100 Makadam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingens omfattning framgår av upphandlingsdokumenten.