7173-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Kostnadsberäkning, kostnadsövervakning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Beräkningskonsulter
Referensnummer: FSK 2019/445
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71244000 Kostnadsberäkning, kostnadsövervakning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avseende ramavtal för framtagande av kostnadskalkyler för byggprojekt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71324000 Byggnadsekonomisk kalkylering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen