See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggledare för drift och underhåll, trafiksignaler inom Göteborgs stad
Beskrivning: Upphandlingen syftar till att teckna avtal om konsulttjänst avseende byggledning för drift och underhåll, trafiksignaler. Uppdraget omfattar byggledning av två funktionsentreprenader i Göteborgs stad avseende trafiksignaler.
Intern identifierare: SMF-2023-05267
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71541000 Byggteknisk projektledning
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Krav på tjänst
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del