7174-2020 - ResultatSverige-Lund: Sjukskötersketjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanning av legitimerade sjuksköterskor till Svalövs kommun
Referensnummer: KS 2019/0633
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85141200 Sjukskötersketjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Bemanning av sjuksköterskor till följande verksamheterna inom Svalövs kommun:
- LSS
- Hemsjukvård i kommunal regi
- Äldreomsorg
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Bemanning av sjuksköterskor till följande verksamheterna i Svalövs kommun:
- Hemsjukvård