2. Förfarande
Förfarande
Titel: Materialhanterare
Beskrivning: Upphandlingen avser inköp och leverans av en ny materialhanterare till Östra Göinge Renhållningsbolag AB (Ögrab) avfallsanläggning i Kattarp, Broby. Upphandlande myndighet, Östra Göinge Renhållnings AB, avser teckna kontrakt för engångsbeställning.
Intern identifierare: 2024-003
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34140000 Tyngre motorfordon
Ytterligare klassificering (cpv): 42418900 Last- eller hanteringsmaskiner, 43261100 Lastmaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Materialhanterare