Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter El och Tele
Referensnummer: A 22-006 F
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Örnsköldsviks Kommun och AB Övikshem upphandlar ramavtal för tekniska konsulter El och Tele inom byggsektorn för successivt avrop. Konsultuppdragen avser allt från utredningar och skissförslag till projektering av uppdrag inom nybyggnad, ombyggnad och tillbyggnad.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 14 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av ramavtal gällnade tekniska konsulter inom el och tele.