2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift av Solskiftet och Vårdbo SÄBO
Beskrivning: Upphandlingen avser driften av de särskilda boendena Solskiftet och Vårdbo samt dagverksamhet. Den precisa omfattningen och beskrivningen av efterfrågat uppdrag framgår av övriga upphandlingsdokument.
Intern identifierare: 2025-34 VON
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Alla intresserade leverantörer kan lämna anbud i denna upphandling i enlighet med vad som närmare framgår i denna anbudsinbjudan. Upphandlingen genomförs i ett steg vilket innebär att anbudsgivare ska lämna in anbud innan sista anbudsdagen med all den dokumentation som efterfrågas i upphandlingsdokumenten (sådan dokumentation som efterfrågas på anmodan behöver dock först lämnas in på anmodan). Efter anbudsöppning genomförs prövning och utvärdering av de anbud som inkommit i rätt tid i enlighet med vad som närmare framgår av upphandlingsdokumenten.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85311000 Social omsorg med inkvartering
Ytterligare klassificering (cpv): 85312000 Socialvård utan inkvartering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000