717614-2025 - Resultat
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten: kraftverk, gruv- och produktionsanläggningar samt byggnader inom olje- och gasindustrin – Industritjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelIndustritjänster
BeskrivningUppdraget omfattar tillhandahållande av tjänster inom industriell rengöring, högtrycksspolning, processrengöring, vakuumsugning, systemrengöring, sanering och akuta insatser m.m. Uppdraget kräver hållbara och kvalitetssäkrade lösningar som uppfyller industrins krav och standarder. Leverantören ska erbjuda snabb responstid, dokumentation av utförda arbeten och ha erfarenhet av avancerad utrustning för industriella miljöer.
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45250000 Bygg- och anläggningsarbeten: kraftverk, gruv- och produktionsanläggningar samt byggnader inom olje- och gasindustrin
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89252:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll, 71700000 Övervakning och kontroll, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster