71762-2021 - PlaneringSverige-Stockholm: Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hearing Pappers- och plastvaror, SLL760
Referensnummer: 21/16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter
II.1.4.
Kort beskrivning
Hearing gällande pappers- och plastvaror
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18143000 Skyddskläder, 18930000 Säckar och påsar, 19520000 Plastprodukter, 19521000 Polystyrenprodukter, 19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten, 30199000 Pappersvaror och övriga föremål, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33761000 Toalettpapper, 33763000 Pappershanddukar, 39222100 Engångsartiklar för catering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen