Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snittblommor, krukväxter samt tillbehörsmaterial till floristutbildning
Referensnummer: 3.3.1- 28/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03121200 Snittblommor
II.1.4.
Kort beskrivning
Avrop av växter och snittblommor till floristprogrammet för gymnasie- och Komvuxelever.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03121200 Snittblommor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen