717726-2022 - ResultatSverige-Falun: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Patientövervakningssystem till kardiologisk verksamhet
Referensnummer: RS 2022/560
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av patientövervakningssystem till kardiologisk verksamhet i Falun, Avesta, Ludvika och Mora.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33123000 Utrustning för kardiovaskulära ändamål, 33123200 EKG-apparater, 33123210 Apparatur för hjärtövervakning, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33195000 Patientövervakningssystem, 33195200 Övervakningscentral
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av patientövervakningssystem till kardiologisk verksamhet i Falun, Avesta, Ludvika och Mora.