Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städsystem med spårbarhet
Referensnummer: 2021-O001255
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Till lokalvården i Region Skåne som bedrivs i egen regi omfattar upphandlingen förhyrning av spårbara städprodukter, tillhörande system och städutrustning, logistik och tvätt.
Anbudsgivaren ska säkerställa gällande hygien- och städstandard i vårdmiljö med kvalitativt och kostnadseffektivt städsystem med spårbarhet.
Uppdraget omfattar SUS Malmö samt Docklplatsen Malmö, samt option på utökade leveransadresser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33700000 Hygienartiklar, 39224000 Kvastar och borstar och diverse andra artiklar, 39224300 Kvastar och borstar och andra artiklar för hushållsändamål, 48100000 Programvara för särskild industri
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen