Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsautomation (styr och regler)
Referensnummer: KS 21/92
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Varbergs kommun inbjuder härmed intresserade leverantörer att ansöka om att få delta i upphandlingen av sedvanliga förebyggande och avhjälpande underhållsarbeten, reparationer samt projekt inom fastighetsautomation (styr & regler).
De krav och villkor som gäller för ansökningsfasen framgår av inbjudan.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45315100 Eltekniska installationer, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen