Kort beskrivning
Sigtuna kommun genomför en samordnad upphandling gällande Tekniska konsulter.
Deltagande upphandlande myndigheter/enheter är Sigtuna kommun, SigtunaHem och Sigtuna Vatten & Renhållning.
Upphandlingen avser tekniska konsulter inom 12 olika konsultområden:
2. Landskapsarkitekt
5. Tekniska konsulter Anläggning