2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hybridgräsplan Rosengård södra IP - Förhandlat förfarande
Beskrivning: Nybyggnation av hybridgräsplan samt teknik- och förrådsbyggnad
Intern identifierare: SN-2025-1449
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45211200 Byggnation av servicehus, 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar, 45212210 Byggnation av idrottsanläggningar för en enda idrottsgren
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Hybridgräsplan Rosengård södra IP - Förhandlat förfarande