717834-2024 - Planering
Sverige – Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara – HACS och datahallskomponenter
Förhandsmeddelande som endast används i informationssyfte - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelHACS och datahallskomponenter
BeskrivningUpphandlingen omfattar ramavtal avseende HACS och datahallskomponenter. Beräknas annonseras början av Q1 2025.
Intern identifierareFK 2024/015468
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
Ytterligare klassificering (cpv): 30236000 Diverse datautrustning, 32580000 Datautrustning, 72317000 Datalagring