Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elinstallationsmaterial och ljuskällor
Referensnummer: UH-2020-160
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen gäller hantering och leverans av El-materiel och ljuskällor till upphandlande myndigheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 160 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 31300000 Isolerad metalltråd och kabel, 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 31520000 Lampor och belysningsarmatur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen