Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling Inkontinensprodukter
Referensnummer: Ks 1270/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33141621 Inkontinensset
II.1.4.
Kort beskrivning
Intresserade anbudsgivare (nedan kallad Leverantör) inbjuds att lämna anbud till nedanstående upphandlande myndigheters (nedan kallad UM) behov av Inkontinensprodukter. Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar som anges i upphandlingsdokumenten.
Inköpssamverkan mellan UM innebär att upphandling sker gemensamt och att upphandlingsenheten i Örebro kommun leder upphandlingens genomförande. Varje enskild kommun/bolag är dock en UM som fattar beslut och tecknar sina egna ramavtal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141200 Katetrar, 33141620 Utrustning för medicinskt bruk för specifika ändamål i förpackningar (sets), 33700000 Hygienartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inledning
Inköpssamverkan mellan UM innebär att upphandling sker gemensamt och att upphandlingsenheten i Örebro kommun leder upphandlingens genomförande. Varje enskild kommun/bolag är dock en UM som fattar beslut och tecknar sina egna ramavtal. Mer information om UM finns att läsa på respektive hemsida.
Upphandlande myndigheter Organisationsnummer
Askersunds kommun
212000-1983
Degerfors kommun
212000-1934
Hallsbergs kommun
212000-1926
Hällefors kommun
212000-1942
Karlskoga kommun
212000-1991
Kumla kommun
212000-1975
Laxå kommun
212000-1918
Lekebergs kommun
212000-2981
Lindesbergs kommun
212000-2015
Ljusnarsbergs kommun
212000-1959
Nora kommun
212000-2007
Region Örebro Län
232100-0164
Örebro kommun
212000-1967
Vi ser fram emot ert anbud!