71795-2018 - ÄndringSverige-Gävle: Medicinsk utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Infusionsutrustning
Referensnummer: RS 2017/1259
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gävleborg har behov att upphandla infusionsutrustning gällande volym- och sprutpumpar.