718165-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara – Digital arbetsplats produkter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Digital arbetsplats produkter
Beskrivning: SKR efterfrågar en Ramavtalsleverantör som kan leverera ett brett sortiment av moderna klientenheter och produktnära tjänster på ett hållbart och säkert sätt. Ramavtalsleverantören förväntas leverera tillförlitliga, kostnadseffektiva och hållbara produkter som tillfredsställer användarnas behov och önskemål över tid. Ramavtalsleverantören förväntas agera proaktivt och rådgivande för att utveckla leveransen utifrån marknadens utveckling och utvecklas i takt med att SKR:s behov och förutsättningar förändras. Högt värderat är kostnadseffektivitet, tillgänglighet, flexibilitet, säkerhet och prestanda.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102159:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 30200000 Datorer och datamateriel, 30213000 Persondatorer, 30231000 Datorskärmar och manöverenheter, 30213100 Bärbara datorer