Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar konsulttjänster inom området Microsoft 365 (M365) som innefattar exempelvis second line support till ett begränsat antal användare och rådgivning m.m.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget omfattar konsulttjänster inom området M365 som innefattar exempelvis second line support, utveckling, strategisk rådgivning och underhåll i ett långsiktigt perspektiv avseende beställarens digitala arbetsplats.