718187-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Coachning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Individuellt stöd och coaching för chefer på Karolinska Universitetssjukhuset
Referensnummer: K 2022-8826
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79998000 Coachning
II.1.4.
Kort beskrivning
Den kommande upphandlingen avser upphandling av coaching för ledare/ledarstöd. Med ledarstöd avses individuell coaching som sätter fokus på ledarens förmåga att tänka nytt och agera annorlunda för att hitta lösningar på olika problem och frågeställningar. Coachingen ska baseras på utforskande och framåtsyftande frågor där den coachade söker kunskaper i sig själv med stöd av coachen. Rollen som ledare omfattar både chefer och andra grupper.
Anbudsinbjudan
Karolinska Universitetssjukhuset inbjuder härmed till anbudsansökan inför upphandling av ramavtal gällande coachning för ledare till Karolinska Universitetssjukhuset.
Karolinska Universitetssjukhuset söker genom en selektiv upphandling den mest kvalificerade Leverantören inom detta område. En mycket viktig framgångsfaktor för Karolinska Universitetssjukhuset är att antagen Leverantör kan upprätthålla ett långsiktigt och nära samarbete med fokus på största möjliga patientnytta.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79990000 Diverse företagstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen