718525-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Revision – Revisionstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRevisionstjänster
BeskrivningRevisorerna i Eda kommun inbjuder er att lämna anbud på revisionstjänster som sakkunnigt biträde till kommunens revisorer för granskning av styrelse och nämnder, att biträda lekmannarevisorer i de kommunägda bolagen samt lagstadgad revision av de kommunala bolagen under förutsättning av att respektive bolagsstämma beslutar detta.
Intern identifierareDnr 2024-223
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79212000 Revision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del