2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Naturvårdskompetens
Beskrivning: Upphandlingen omfattar konsulttjänster inom Naturvård med rådgivning och stöd i planarbete och det strategiska naturvårdsarbetet. Uppdraget kan även innefatta inventeringsarbeten och rapportskrivning inom upphandlad tjänst. Uppdraget kommer att variera i omfattning och storlek från mindre utredningsuppdrag till större projektuppdrag beroende på Beställarens behov och på projektens storlek och komplexitet. Uppdraget ska till största delen utföras på plats i Boden hos Beställaren.
Intern identifierare: SBN 2025-524
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71351210 Geofysiska konsulttjänster, 71356000 Tekniska tjänster, 71356300 Tekniska stödtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal Naturvårdskompetens