2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för kalkprodukter inkl. leverans
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för leveranser av kalkprodukter till enheterna Kvarnsveden och Bäckelund inom AB Borlänge Energi.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24213000 Släckt kalk
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101071:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter, 44921300 Kalksten