2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förbränning av avfallsbränsle
Beskrivning: Nordvästra Skånes Renhållnings AB - NSR AB - bjuder in att lämna anbud på mottagning av brännbart hushållsavfall och restavfall som samlats in från abonnenter, eller lämnats in på återvinningscentraler, i nordvästra Skåne. Den årliga volymen beräknas till 73 000 ton men NSR garanterar inga volymer utan kommer att leverera den volym som finns att tillgå.
Intern identifierare: 23/0452
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90513300 Avfallsförbränning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000