See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Schema- och bemanningssystem
Beskrivning: Säffle kommun avser upphandla ett schema- och bemanningssystem som ska kunna hantera timvikariers schemaläggning och utbokning utifrån verksamhetens behov enligt upphandlingsdokument.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111453:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48332000 Programvara för schemaläggning, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet