2. Förfarande
Förfarande
Titel: Plåtslageriarbeten, papptaksarbeten och snöskottning av tak
Beskrivning: Upphandlingen omfattar plåtslageriarbeten och papptaksarbeten vid löpande service, reparations- och underhållsarbeten samt vid förekommande ombyggnationer inklusive det material som åtgår vid respektive arbete. Upphandlingen avser också snöskottning av tak.
Intern identifierare: 25/68
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98341130 Fastighetsskötsel
Ytterligare klassificering (cpv): 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, 45261000 Uppförande av taklag, takläggning och tillhörande arbeten, 45261310 Plåtslageri, 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Obligatoriska krav
Beskrivning: Se UHD.
Intern identifierare: 1757069-0
Ytterligare klassificering (cpv): 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, 45261310 Plåtslageri, 90620000 Snöröjning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Plåtarbeten
Beskrivning: Se UHD
Intern identifierare: 1757070-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Snöskottning tak
Intern identifierare: 1757071-2
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Papptaksarbeten
Intern identifierare: 1757072-3
Ytterligare klassificering (cpv): 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, 45261310 Plåtslageri