2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bäverdalens idrottshall, entreprenad för nybyggnad
Beskrivning: Utförandeentreprenad för nybyggnad av Bäverdalens idrottshall, en ny idrottshall på Bjursätragatan i Rågsved.
Intern identifierare: FSK 2025/409
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45212220 Byggnation av idrottsanläggningar för flera idrottsgrenar
Ytterligare klassificering (cpv): 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar, 45212225 Byggnation av sporthall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Bäverdalens idrottshall, entreprenad för nybyggnad