Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Leveransplats
Del av land (NUTS): Kalmar län (SE213)
Land: Sverige
Värde
Beräknat värde exklusive moms: 60 000 000,00 SEK