718986-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tvätt- och kemtvättstjänster – Tvätttjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTvätttjänster
BeskrivningUpphandlingen omfattar tvättjänster åt olika enheter inom Vård- och omsorgsförvaltningen, inkluderat hämtning och lämning av tvätt, sortering och hantering av tvätt samt lagning av textilier.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90046:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 98311000 Tvättinsamling, 98311100 Tvätthantering