719020-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Vägbyggnadsmaterial – Ramavtal för Asfaltsmassor
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal för Asfaltsmassor
BeskrivningStadsmiljöförvaltningen inbjuder till upphandling för hämtning av asfaltsmassor som ska användas till läggning med egen bil på de ytor som stadsmiljöförvaltningen ansvarar för. Förvaltningen avser att skriva ramavtal med samtliga leverantörer som uppfyller kvalificeringskraven.
Intern identifierareSMF-2023-05755
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 44113000 Vägbyggnadsmaterial
Ytterligare klassificering (cpv): 44113300 Asfalterat material, 44113310 Asfalterat vägmaterial, 44113330 Asfalteringsmaterial, 44113600 Bitumen och asfalt, 44113620 Asfalt
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelRamavtal för asfaltsmassor
BeskrivningStadsmiljöförvaltningen upphandlar asfaltsmassor som ska användas till läggning med egen bil på de ytor som stadsmiljöförvaltningen ansvarar för. Stadsmiljöförvaltningen avser att skriva ramavtal med samtliga leverantörer som kvalificerar sig.