719030-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Karuseller, gungor, skjutbanor och annan nöjesfältsutrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Amusement rides "FLAT RIDES" and "TOWERS" for Liseberg AB
Referensnummer: 22-0301
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37535000 Karuseller, gungor, skjutbanor och annan nöjesfältsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
This procurement encompasses Amusement rides such as "FLAT RIDES" or "TOWERS" for Liseberg AB.
For this specific procurement we are using a procurement tool called Dynamic Purchasing System - DPS.
DPS is a two-step process in which suppliers first are qualified and thereafter get access to the specifications.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
37535230 Karuseller
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen