Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färskt naturbeteskött
Referensnummer: VON 2022/1419
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköpings kommun inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av ett (1) ramavtal avseende succesiva leveranser av färskt naturbeteskött med en (1) antagen leverantör. Samtliga villkor för avrop är fastställda i ramavtalet.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst via kommunens upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15130000 Köttvaror, 15110000 Kött, 15111000 Nötkött, 15111100 Oxkött
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se närmare beskrivning i upphandlingsdokumenten.