See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kopierings- och Tryckeritjänster
Beskrivning: Upphandlingsenheten för Mora Orsa och Älvdalens kommun inbjuder er att lämna anbud på offentlig upphandling gällande ramavtal för kopierings- och tryckeritjänster. Upphandlingen är indelad i fyra delområden. • Område 1 – Mindre format, Mora, Orsa och Älvdalens kommuner • Område 2 – Storformat och mässprodukter för Mora kommun • Område 3 – Storformat och mässprodukter för Orsa kommun • Område 4 – Storformat och mässprodukter för Älvdalens kommun Anbud kan lämnas på ett eller flera områden. Avsikten är att teckna ramavtal med en (1) Leverantör för område 1 och med flera leverantörer för område 2- 4, dock max tre (3) leverantörer per område.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Område 1 – Mindre format, Mora, Orsa och Älvdalens kommuner
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108848:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 22100000 Tryckta böcker, broschyrer och foldrar, 22900000 Diverse trycksaker, 30199710 Tryckta kuvert, 79820000 Trycktjänster, 79810000 Tryckning, 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster, 79521000 Kopieringstjänster, 44423450 Namnskyltar, 44423400 Skyltar och liknande föremål, 31523000 Upplysta skyltar och namnskyltar, 30199700 Tryckt kontorsmateriel utom formulär
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Område 2 – Storformat och mässprodukter för Mora kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108848:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Område 3 – Storformat och mässprodukter för Orsa kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108848:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Område 4 – Storformat och mässprodukter för Älvdalens kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108848:Lot:4