719094-2024 - Resultat
Sverige – Diverse tjänster – Lagerhallar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLagerhallar
BeskrivningUpphandlingen omfattar lagerhallar/lagertält för hamnar, avfall/återvinning, el och fiber, vatten och avlopp samt fjärrvärme och fjärrkyla. Upphandlingen är uppdelad i två områden. Område 1: Stålstomme Område 2: Betongstomme Anbudslämnare ska lämna anbud på minst ett område men har möjlighet att lämna på båda.
Intern identifierare24/27
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98300000 Diverse tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader, 45217000 Byggnation av tälthallar, 45223800 Montering och uppförande av prefabricerade strukturer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000