719207-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Skyltar – Skyltar 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkyltar 2024
BeskrivningRamavtal Skyltar för Botkyrka kommun. Skyltar inom följande områden är aktuella för upphandlingen: - Foliering (gäller ej foliering av fordon) - Vepor - Fasadskyltar - Belysta- /icke belysta skyltar - Punktskrift - Taktila skyltar - Orienteringstavla - Hänvisning - Funktionsskylt - Dörrskylt - Grafiska skyltar - Informationsskyltar
Intern identifierareKS/2024:00162
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34928472 Skyltar
Ytterligare klassificering (cpv): 31523200 Permanenta informationsskyltar, 31523300 Upplysta namnskyltar, 34928470 Skyltning, 34992000 Skyltar och upplysta skyltar, 44423400 Skyltar och liknande föremål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareSkyltar 2024