71923-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Datorer och datamateriel – Persondatorer
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelPersondatorer
BeskrivningÖrnsköldsviks kommun upphandlar ett ramavtal för persondatorer för successiva avrop under avtalstiden. Med persondatorer avses bärbara datorer, stationära datorer, surfplattor, hybriddatorer, allt i ett-datorer m.m. Även bildskärmar ska ingå i avtalet. Datorerna är avsedda för såväl administration som skolor samt de kommunala bolagen.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 30200000 Datorer och datamateriel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116979:Lot:1