2. Förfarande
Förfarande
Titel: Individavtal avseende bostad med särskild service enligt 11 § 1 SoL med inriktning huntington
Beskrivning: Individavtal för en (1) placering på ort utanför Uppsala kommun och gäller en person med med huntingtondiagnos.
Intern identifierare: OSN-2025-00733
Förfarandets viktigaste kännetecken: Upphandlingen genomförs enligt kapitel 19 i lag (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU). Alla leverantörer har rätt att delta genom att lämna anbud i upphandlingen och den upphandlande myndigheten ska välja den/de leverantörer som har lämnat det ekonomiskt mest fördelaktiga anbudet. I den här upphandlingen är förhandling tillåten men avtal kan tecknas utan förhandling. Det är därför viktigt att leverantören lämnar ett anbud med bästa möjliga villkor. Eventuell förhandling kan komma att ske i successiva steg för att minska antalet anbud.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85311000 Social omsorg med inkvartering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000