Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bibliotekssystem
Referensnummer: 2020-105
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48160000 Programvara för bibliotek
II.1.4.
Kort beskrivning
Välkommen att ansöka om att få delta i Tierps kommuns upphandling av en IT-lösning för att kunna bedriva folk– och skolbibliotek. Huvudmålet med upphandlingen är att ge alla låntagare och elever en ökad möjlighet att ta del av bibliotekets tjänster både genom fysiska och virtuella kanaler.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48161000 Administrativt bibliotekssystem, 79995000 Biblioteksadministration
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen