719294-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Godshantering, lagring och tillhörande tjänster – Flyttjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFlyttjänster
BeskrivningUpphandlingen omfattar flyttjänster för kommunala verksamheter, exempelvis skolor och kontor, av möbler och kontorsmaterial samt demontering och montering av möbler och andra inventarier. Även tyngre flyttar av maskiner och möbler kan förekomma, så som pianon eller bearbetningsmaskiner för trä och metall. Upphandlingen omfattar även bohagsflyttar samt transporter till miljöstation. Välkommen att lämna ert anbud!
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Titel1. Falu kommun och Kopparstaden AB
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90570:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 63120000 Lagring och magasinering, 45111300 Demonteringsarbeten, 60100000 Vägtransporter, 63110000 Godshantering
Del (anbudsområde)LOT-0002
Titel2. Borlänge kommun och Fastighets AB Hushagen
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90570:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
Titel3. Hedemora kommun
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90570:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
Titel4. Ludvika kommun
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90570:Lot:4