See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Barn- och ungdomsinsatser, Dygnetruntvård
Beskrivning: Uppdraget omfattar externa placeringar för barn och unga, åldrarna 0-20 år och deras familjer, enligt Socialtjänstlagen (SoL). Uppdraget omfattar HVB med inriktning på utredning och behandlingsinsats, stödboende med inriktning stöd och tillsyn samt behandlingsverksamhet med familjeboende.
Intern identifierare: 2.3.3-547/2022
Förfarandets viktigaste kännetecken: Sociala tjänster, bilaga 2
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85311000 Social omsorg med inkvartering
Ytterligare klassificering (cpv): 85310000 Socialt arbete, 85311300 Barn- och ungdomsomsorg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: A1 Utredning av barn, 0–12 år tillsammans med deras föräldrar,
Beskrivning: Utredning av barn, 0–12 år tillsammans med deras föräldrar,
Intern identifierare: A1 Utredning av barn, 0–12 år tillsammans med deras föräldrar,
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: A2 Utredning av unga, 13-20 år
Beskrivning: Utredning av unga, 13-20 år
Intern identifierare: A2 Utredning av unga, 13-20 år
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: A3 Behandling av unga med psykosocial problematik i kombination med psykiatrisk och/eller neuropsykiatrisk problematik, 14-20 år
Beskrivning: Behandling av unga med psykosocial problematik i kombination med psykiatrisk och/eller neuropsykiatrisk problematik, 14-20 år
Intern identifierare: A3 Behandling av unga med psykosocial problematik i kombination med psykiatrisk och/eller neuropsykiatrisk problematik, 14-20 år
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: A4 Akut- och korttidsplaceringar, 14-20 år
Beskrivning: Akut- och korttidsplaceringar, 14-20 år
Intern identifierare: A4 Akut- och korttidsplaceringar, 14-20 år
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: B1 Stödboende i kollektiv form, 16-20 år
Beskrivning: Stödboende i kollektiv form, 16-20 år
Intern identifierare: B1 Stödboende i kollektiv form, 16-20 år
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: B2 Stödboende i träningslägenhet, 18-20 år, (ev. 16-18 år)
Beskrivning: Stödboende i träningslägenhet, 18-20 år, (ev. 16-18 år)
Intern identifierare: B2 Stödboende i träningslägenhet, 18-20 år, (ev. 16-18 år)
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: B3 Stödboende i träningslägenhet, 18-20 år, (ev. 16-18 år), med utökat geografiskt läge
Beskrivning: Stödboende i träningslägenhet, 18-20 år, (ev. 16-18 år), med utökat geografiskt läge
Intern identifierare: B3 Stödboende i träningslägenhet, 18-20 år, (ev. 16-18 år), med utökat geografiskt läge
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: C1 Behandlingsverksamhet med familjeboende, 11-19 år
Beskrivning: Behandlingsverksamhet med familjeboende, 11-19 år
Intern identifierare: C1 Behandlingsverksamhet med familjeboende, 11-19 år