See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mjölk, mjölkprodukter och Ekologiska ägg
Beskrivning: Nu ska åtta Dalakommuner upphandla mjölk, mejeriprodukter och ekologiska ägg! Kommunerna vill säkerställa tillgången av mjölk, mejeriprodukter och ekologiska ägg till sina verksamheter, såsom förskolor, skolor, äldreomsorg, kök och även andra mindre enheter. Upphandlingen är indelad i tre grupper så välkommen in med ert anbud!
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15500000 Mejeriprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Mindre mejeriprodukter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107923:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 15510000 Mjölk och grädde, 15511000 Mjölk, 15530000 Smör, 15512000 Grädde, 15540000 Ostprodukter, 15550000 Blandade mejeriprodukter, 03142500 Ägg
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Större mejeriprodukter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107923:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Ekologiska ägg
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107923:Lot:3