719446-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Fastighetsförvaltning – Ansökningsinbjudan till konkurrenspräglad dialog för utveckling av Bro torg
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ansökningsinbjudan till konkurrenspräglad dialog för utveckling av Bro torg
Beskrivning: Hyresavtal för kommunkontor. Hyresavtal för befintliga verksamheter, inklusive befintlig simhall fram till den tidpunkt ny simhall tas i drift. Avtal fastighetsöverlåtelse. Koncessionsavtal simhall. Exploateringsavtal.
Intern identifierare: KS 25/0616
Typ av förfarande: Konkurrenspräglad dialog
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 75123000 Fastighetsförvaltning
Ytterligare klassificering (cpv): 70120000 Köp och försäljning av fastigheter, 70123000 Försäljning av fastigheter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ansökningsinbjudan till konkurrenspräglad dialog för utveckling av Bro torg