Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Grönyteskötsel och Naturvård
Referensnummer: 22/233
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Landskrona stad har för avsikt att under tidig vår handla upp grönyteskötsel som komplement till det som utförs i egen regi. För att kunna ställa relevanta krav i kommande upphandling genomförs nu en RFI med målet att samla in information om vad marknaden kan erbjuda.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: jaHögsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2Den upphandlande myndigheten förbehåller sig rätten att tilldela kontrakt genom att kombinera följande delkontrakt eller grupper av delkontrakt:
nej
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Grönyteskötsel
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77300000 Trädgårdstjänster, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se strukturerade dokument