Huvudsaklig CPV-kod 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser projektering av nybyggnad av Eriksboskolan.
Rivning samt nybyggnad av F-6 skolbyggnad för 388 elever i två paralleller. Särskola för 20 elever inriktning ämnesområden och 20 elever inriktning ämnen med tillhörande skolgård.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71540000 Byggteknisk ledning, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen